Spółka COMPACT-PROJECT.PL SP. Z O.O. powstała w 1989 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z inicjatywy dr. inż. Jerzego Pakuły. Pierwsze lata działalności to wykonawstwo kompleksowej dokumentacji dla inwestycji budownictwa ogólnego i przemysłowego, głównie zespołów budynków mieszkalnych, hal produkcyjnych oraz budynków użyteczności publicznej.
W międzyczasie Spółka nawiązała współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi, dla których opracowuje liczne opinie i ekspertyzy stanu technicznego oraz modernizacje infrastruktury technicznej stacji bazowych, projekty budowlane oraz projekty wzmocnień konstrukcji wieżowych.
W czerwcu 2011 r. głównym projektantem i właścicielem spółki został dr hab. inż. Jacek Szafran, którym jest do dnia dzisiejszego. Spółka od tego czasu w swych działaniach skupiła się na rozwiązywaniu problemów projektowych i wykonawczych związanych z konstrukcjami metalowymi oraz obiektami branży telekomunikacyjnej, co zaowocowało w 2012 roku powstaniem konstrukcji autorskich w postaci wież kratowych: typoszeregi CP-U, CP-R oraz CP-T1 i CP-T2 dla jednego z największych operatorów telefonii komórkowej na świecie.
Możesz obejrzeć film o naszych typowych konstrukcjach wieżowych na naszym kanale na YOUTUBE:
W 2015 r. COMPACT-PROJECT.PL SP. Z O.O., pod przewodnictwem autora i kierownika badań, dr. inż. Jacka Szafrana, przeprowadziło szereg badań eksperymentalnych polegających na kontrolowanym niszczeniu konstrukcji wież kratowych. Przeprowadzenie testów dla tego typu obiektów w ich rozmiarze naturalnym (w tym wypadku 40-42 m) jest unikalne nie tylko w skali europejskiej, ale również światowej. Otrzymane wyniki wykorzystywane są na co dzień w projektowaniu i optymalizacji konstrukcji, co pozwala na znaczne oszczędności finansowe w zakresie modyfikacji istniejących konstrukcji.
COMPACT-PROJECT.PL SP. Z O.O. w okresie swojej działalności wykonała łącznie ponad 500 projektów modernizacji konstrukcji, ponad 100 projektów wzmocnień pozwalających na bezpieczne użytkowanie istniejących obiektów, a także ponad 1 000 opinii technicznych i ekspertyz nośności istniejących obiektów wchodzących w skład infrastruktury technicznej stacji bazowych telefonii komórkowej.
COMPACT-PROJECT.PL SP. Z O.O. posiada również blisko 30-letnie doświadczenie w budowie obiektów tworzących infrastrukturę techniczną operatorów telefonii komórkowej oraz operatorów transmisji danych. W dotychczasowej działalności spółka zrealizowała ponad 120 stacji telefonii komórkowej.
Rzeczoznawca budowlany – założyciel i przez wiele lat główny projektant w firmie. Emerytowany Wykładowca Akademicki za kadencji którego tytuł uzyskało setki inżynierów budownictwa. Obecnie, wykorzystując swoje ponad 40-letnie doświadczenie, wspiera zespół przy rozwiązywaniu złożonych problemów projektowych oraz wykonawczych.
Główny projektant, kierownik budowy, obecny właściciel Spółki. Sprawnie łączy biznes z nauką, wykorzystując w projektowaniu i konstruowaniu obiektów budowlanych wiedzę z własnych eksperymentów naukowych (często w skali rzeczywistej). Jest autorem typoszeregów wież, które optymalizuje dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu projektanta i naukowcy.
Projektant – jedna z bardziej doświadczonych osób z zespołu konstrukcyjnego. Osobiście nadzoruje każdy projekt budowlany i wykonawczy, który jest realizowany w biurze. Jej rozwiązania konstrukcyjne potrafią zaspokoić najbardziej wyrafinowane wymagania inwestorów.
Inżynier budowy, doradca techniczny – posiada bogate doświadczenie wykonawcze, ale również projektowe. Koordynuje prace brygad montażowych, sprawnie rozwiązuje problemy powstałe na budowie. Ciągle poszerza swoją wiedzę, studiując na studiach doktoranckich. Obszar jego pracy naukowej to zastosowania izolacji natryskowych w branży budowlanej (PUR, PIR, Polyurea).
Kierownik Projektu – osoba odpowiedzialna za prowadzenie procesu administracyjno-inwestycyjnego. Doświadczony projektant, który wykorzystuje swoją wiedzę zarządzając procesem realizacji obiektów telekomunikacyjnych, od wstępnych szkiców, aż po proces uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Projektant – specjalizuje się w obliczeniach statyczno-wytrzymałościowych. Swoje matematyczne zdolności wykorzystuje do oceny nośności istniejących oraz projektowanych obiektów telekomunikacyjnych, planuje ich przebudowy. Uczęszczając na studia III stopnia bada konstrukcje wieżowe w skali rzeczywistej, przeprowadza ich analizę dynamiczną oraz ocenę niezawodności.
Asystent Projektanta – wspomaga Anetę w realizacji projektów budowlanych i wykonawczych. Dzięki jej pracowitości i skrupulatności opracowania wykonane przez naszą firmę spełniają najwyższe standardy. Osoba odpowiedzialna za kontrolę jakości wykonanych projektów.
Asystent Projektanta – bezpośrednio wspiera Pana Jacka Szafrana w realizacji najbardziej wymagających projektów. Jest ceniony za swoją pomysłowość, autor wielu nietypowych rozwiązań projektowych.
W procesie projektowania nie wykorzystujemy wyłącznie dostępnej wiedzy inżynierskiej, programów obliczeniowych oraz norm i przepisów, stawiamy także na badania eksperymentalne oraz współpracę z szeroko rozumianą nauką. W ofercie posiadamy konstrukcje autorskie – wieże kratowe - typoszeregi: CP-U, CP-R oraz CP-T1 i CP-T2, które zostały opracowane na podstawie wyników badań nośności wież telekomunikacyjnych w skali rzeczywistej. Inżynierowie pracujący w Spółce stawiają na rozwój naukowy, dzięki czemu problemy projektowe możemy rozwiązywać stosując teorie naukowo – badawcze.
Nieodzowną częścią modernizacji technologicznej i sprzętowej jest także przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej, aby dostosować ją do aktualnych wymagań. Wykorzystywanie w analizie obliczeniowej obiektów wyników badań eksperymentalnych pozwala na bardziej dokładne podejście do zagadnienia projektowego, co generuje korzyści finansowe dla Inwestora.
Dzięki wykorzystaniu wyników badań eksperymentalnych można analizować konstrukcję pod kątem jej najsłabszych elementów i wpływu dodatkowych obciążeń wywołanych modernizacją sprzętu.
W procesie projektowania nie wykorzystujemy wyłącznie dostępnej wiedzy inżynierskiej, programów obliczeniowych oraz norm i przepisów, stawiamy także na badania eksperymentalne oraz współpracę z szeroko rozumianą nauką. W 2015 r. pod przewodnictwem autora i kierownika badań, dr. hab. inż. Jacka Szafrana, przeprowadzono szereg badań eksperymentalnych polegających na kontrolowanym niszczeniu konstrukcji wież kratowych. Otrzymane wyniki wykorzystywane są na co dzień w projektowaniu i optymalizacji konstrukcji, co pozwala na znaczne oszczędności finansowe w zakresie modyfikacji istniejących konstrukcji.